Din pacate… prezentul Sperantele noastre in copii si tinerii formati in clubul nostru, ne-au mentinut mereu increderea ca vom reusi cindva sa ne luptam pentru alte obiective, mai mari decit lupta pentru ocuparea vreunui loc care sa ne permita o prezenta pe scena internationala. Orice performanta a echipelor de juniori sau o potentiala selectionare intr-un lot national al vreunui stegar, ne dadea o satisfactie deosebita. Pe de alta parte stiam, asa cum se intimpla mai mereu, ca respectivii vor parasi curind Brasovul, fiind racolati de cine trebuie si totusi eram bucurosi pentru ei cu gindul ca nu vor uita de unde au plecat.


 Prin cadrul organizatoric manifestat la nivelul echipelor de juniori si tineret, clubul nostru ne dovedeste din nou, interesul pentru cresterea si promovarea propriilor jucatori. 
Sa avem rabdare si sa vedem ce surprize ni se vor oferi. Necazul e doar ca asteptarea asta, a depasit de mult limitele pentru unii suporteri, iar rezultatul se vede foarte bine in tribune.

 Ultimul rind din comentariul la fotografia postata aici, a fost si ramine din pacate mereu de actualitate pentru noi. Pina cind ?

Hai ai nostri, hai steagu´!


Leave a Reply

Your email address will not be published.